3Q 2016: Druhý najvyšší počet predaných nehnuteľností za päť rokov

V Španielsku sa od júla do konca septembra tohto roka predalo celkovo 103 055 nehnuteľností, čo znamená 11,1% medziročný nárast. Tiež medzištvrťročne sa predaje zvýšili, a to o 4,4%. Rastúci trend, ktorý v Španielsku trvá už od roku 2010, teda pokračuje.

Pri pohľade na obdobie od septembra 2015 do septembra tohto roku zistíme, že sa predalo o 13,2% viac nehnuteľností ako v predchádzajúcom dvanásťmesačnom období.

Rast bude vzhľadom na zotavenie španielskej ekonomiky a popularite Španielska čoby turistickej destinácie a ciele investorov pokračovať aj v roku 2017 a veľmi pravdepodobne aj v roku nasledujúcom.

Je ale nutné spomenúť, že priemerná cena predaných nehnuteľností bola v treťom štvrťroku o 1,4% nižšia ako v druhom štvrťroku. Ceny pritom v Španielsku rastú už dlhšie ako 18 mesiacov. Pokles mohol spôsobiť menší počet predaných novostavieb, ktoré sú zvyčajne drahšie, a zvyšujú teda priemernú kúpnu cenu. V treťom štvrťroku tvorili novostavby len 17,1% predaných nehnuteľností, zatiaľ čo v predchádzajúcom štvrťroku to bolo takmer 21%. V medziročnom porovnaní je však priemerná cena ešte stále o 3,3% vyššia.

Podľa denníka Financial Times sa situácia na španielskom trhu s nehnuteľnosťami bude naďalej zlepšovať.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: