Najlepšie lyžiarske rezorty v Taliansku pre každého

Taliansko je čoby lyžiarska destinácia oveľa uvoľnenejšia ako jej konkurenti Francúzsko, Švajčiarsko a Rakúsko. Dôraz sa tu kladie na zábavu a relaxáciu skôr než na špičkové športové výkony.

Ak navyše oceníte pomerne priaznivé ceny, dobré jedlo a úžasnú atmosféru, sú pre vás talianske lyžiarske strediská tie pravé. Vďaka vysoko efektívnemu systému umelého zasnežovania si zalyžujete na mnohých kilometroch zjazdoviek aj v prípade sezóny menej bohaté na sneh. Aké stredisko je najlepšie práve pre vás?

Passo Tonale

Ideálne pre začiatočníkov

Toto kompaktné stredisko leží v nadmorskej výške 1 880 metrov a vleky jazdia až do výšky 3 088 metrov nad morom. Ide o jedno z mála stredísk, ktoré sľubujú výborné snehové podmienky od konca októbra do polovice júna. Väčšina zjazdoviek a široké mierne svahy sú vhodné pre začiatočníkov a stredne pokročilých, ale vďaka prepojeniu s areálmi Ponte di Legno a Temù si na svoje prídu aj pokročilejší lyžiari. Vo všetkých platí spoločný skipas.

Corvara

Pre stredne pokročilých lyžiarov

Rušná dedina Corvara, vhodná aj pre dovolenku rodín s deťmi, a susedná kľudnejšia San Cassiano tvoria s areálom Alta Badia súčasť lyžiarskeho okruhu Sella Ronda so širokou ponukou dobre upravených červených zjazdoviek. To všetko s dych berúcou kulisou v podobe impozantných Dolomitov.

Alagna

Pre pokročilých lyžiarov a profesionálov

Táto malebná dedinka s kamenným kostolom v obrovskom stredisku Monterosa láka na úžasný voľný terén. Podľa niektorých je v tomto smere porovnateľná s francúzskym Chamonix. Alagna je napojená na strediská Gressoney a Champoluc - na celkom 200 km zjazdoviek platí spoločný skipas Monterosa Ski. Najlepšie freeride ale zažijete v Alagna, ktorá inak ponúka len 15 km zjazdoviek. Nečakajte však žiadny rušný nočný život. Tu sa zhasína hneď po večeri, aby športovci nazbierali dostatok síl na ďalší deň na svahu.

Sauze d'Oulx

So skvelými večierkami

Okrem fantastických zjazdoviek, ktoré patria k tým najlepším v Taliansku (a ktorých je vďaka prepojeniu so strediskami Sansicario, Sestriere a Montgenèvre celkom 400 km), si v dedine užijete skvelej après-ski. A to za priaznivejšie ceny než napríklad v známom francúzskom Courchevel alebo Val d'Isère. Večer začína živou hudbou v reštaurácii Capanna Mollino a pokračuje treba vo Village Café alebo v bare Ghost. Pokojnejšie posedenie ponúkajú vinárne Caffè della Seggiovia alebo Enoteca Il Lampione. V noci to žije v bare Moncrons alebo v nočnom klube Bandito.

Champoluc

Pre rodiny

Pre rodiny s deťmi je vhodné pokojnejšie stredisko Monterosa bez davov. Champoluc je čarovná dedina s príjemnou atmosférou, nádherným okolím a malou prevádzkou. Samozrejmosťou sú tu lyžiarske školy s anglicky hovoriacimi inštruktormi pre deti aj pre dospelých.

Foto: Gevision / Shutterstock, Ansharphoto / Shutterstock, Luciano Fochi / Shutterstock, Oneinchpunch / Shutterstock, FamVeld / Shutterstock

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: