Prvá časť spojenia Kaprunu s ľadovcom Kitzsteinhorn - už čoskoro

Už len posledné dni ostávajú a v Kaprune bude otvorená prvá časť dlho očakávaného projektu K-onnection.

Projekt zahŕňa dve nové lanovky vedúce priamo z Kaprunu do ski areálu Maiskogel a odtiaľ ďalej do stanice Langwiedboden v ľadovcovom areáli Kitzsteinhorn. Vďaka tomu si lyže môžete nasadiť už v centre Kaprunu a pohodlne sa nechať vyviezť až pod Kitzsteinhorn. Večer potom bez problémov zídete zhora až do údolia - priamo do centra mesta.

Dňa 14. decembra sa začne prevádzka desaťmiestnej kabínkovej lanovky Maiskogelbahn, vedúcej z Kaprunu (768 m n. m.) na Maiskogel (1 570 m n. m.). Lanovka prepraví až 2 800 osôb za hodinu a cesta potrvá len 12 minút. Povedie cez novú medzistanicu Stanger, ktorá zaistí prístup k areálu pre začiatočníkov a lyžiarske školy. U dolnej stanice môžete navštíviť nové centrum Kaprun Center, ktoré zahŕňa pokladnice, obchod so športovým vybavením, požičovňu a úschovňu až pre 2 000 párov lyží. Lanovka bude v prevádzke aj v lete, takže sa turisti ľahšie dostanú priamo k značeným trasám.

Druhá časť projektu, spojenie Maiskogelu s Kitzsteinhornom lanovkou 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-Konnection, bude dokončená v decembri 2019. Lanovka bude mať kapacitu 2 700 osôb za hodinu a jazda potrvá 9 minút. V rámci celého projektu je kladený dôraz na maximálny komfort lyžiarov a využitie najmodernejších technológií.

V praxi tieto novinky tiež znamenajú, že sa z centra Kaprunu dostanete šiestimi lanovkami až na vrcholovú stanicu na Kitzsteinhorne vo výške 3 029 metrov. Tento reťazec lanoviek bude mať celkom 12 km. Takto prekonané prevýšenie 2 261 metrov bude najväčší vo Východných Alpách.

Ľadovcové stredisko vďaka týmto zmenám bude novo prístupné z dvoch rôznych miest - z dolnej stanice lanovky Gletscherjet pre denných hostí a z centra mesta pre tých, ktorí sú v Kaprune ubytovaní v hoteli alebo vlastnom apartmáne. Kaprun teraz bude môcť ponúknuť istotu snehovej pokrývky od októbra až do jari, čo ešte posilní jeho povesť alpskej top destinácie. Vzrastie samozrejme aj jeho atraktivita pre investorov.

Na jeseň 2019, teda tesne pred otvorením druhej lanovky, bude v Kaprune dokončený nový projekt apartmánov. Apartmány budú určené na prenájom, ale zároveň ich vlastníci budú môcť niekoľko týždňov v roku využívať pre vlastné potreby. Pobyt im pritom spríjemnia služby tohto komplexu, ako je reštaurácia alebo wellness s bazénom.

V centre Kaprunu, v dochádzkovej vzdialenosti od zjazdovky Maiskogel, je na predaj tiež krásny apartmán s terasou a parkovacím miestom v garáži.

Výborne umiestnený je aj ďalší nový apartmán v komplexe s wellness a fitness centrom. Z tohto apartmánu sa do centra Kaprunu aj k novopostavenej lanovke dostanete pohodlne pešo. Auto môže zostať po celý čas pobytu zaparkované na priľahlom parkovisku.

» Ponuka nehnuteľností na predaj v Kaprune

Foto: Tatiana Popova/Shutterstock, nikolpetr/Shutterstock, Rellox

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: