Slováci kupujú nehnuteľnosti pri mori v Španielsku

Ceny nehnuteľností pri mori v Španielsku rastú. Rastie tiež záujem o ich kúpu zo strany investorov z celej Európy, vrátane záujemcov zo Slovenska. To potvrdzuje aj Peter Forgács zo spoločnosti Rellox, ktorá sa špecializuje na predaj zahraničných realít: "V súčasnej dobe je zo strany slovenských klientov najväčší záujem o prímorské reality v Španielsku. Až potom nasledujú Chorvátsko či Taliansko."

Podľa IMIE indexu cien rezidenčných nehnuteľností v Španielsku ceny nehnuteľností medziročne vzrástli o 4,5 %. Od cenového dna z doby realitnej krízy sa priemerná cena bývania v Španielsku zvýšila o 15,6 %, ale stále zostáva o 33,7 % pod maximom z roku 2007.

Spoločnosť Rellox sa špecializuje na predaj nových nehnuteľností pri mori priamo od developerov (bez provízie od kupujúceho). Záujem kupujúcich sa sústredí najmä na pobreží Costa del Sol v južnom Španielsku a pobreží Costa Blanca. Na pobreží Costa Blanca Rellox aktuálne ponúka nové apartmány v Torrevija v prvej línii pri pláži od 345 000 EUR.

» Torrevieja: Apartmány priamo na pláži Punta Prima

Jan Rejcha, riaditeľ spoločnosti Rellox, upozorňuje, že pobrežie Costa del Sol je nutné z cenového hľadiska rozdeliť na oblasti západne a východne od Malagy: "Západne od Malagy sa nachádzajú exkluzívne strediská Marbella či Puerto Banus, kde sú ceny nehnuteľností veľmi vysoké a pobrežie je už zastavané tak, že nájsť nehnuteľnosť pri mori za priaznivú cenu je veľmi ťažké." Jednou z mála výnimiek je projekt českého developera, ktorý stavia nové apartmány v oblasti Marbella 500 metrov od pláže v cene od 365 000 EUR. Predpokladané ročné výnosy z ďalšieho prenájmu apartmánov v tomto projekte činí až 8 %, ďalší prenájom ale nie je podmienkou.

» Marbella: Nové apartmány 500 metrov od pláže

Výnosy z ďalšieho prenájmu môžu byť v južnom Španielsku všeobecne veľmi zaujímavé vzhľadom k dlhej letnej sezóne a vysokej obsadenosti a vysokým cenám prenájmu aj počas Vianoc či Veľkej noci. Zaujímavou lokalitou západne od Malagy je letovisko Estepona, benefitujúci z rastúceho dopytu a zástavby, ktorá smeruje do Estepony z už preplnenej Marbelly. Rellox tu ponúka nové apartmány priamo v centre Estepone, v prvej línii pri mori, s infinity strešným bazénom, v cene od 425 000 EUR. "Obdobné apartmány by sa v Marbelle predávali za niekoľkonásobok," dopĺňa Peter Forgács. S projektom sa mohli zoznámiť aj čitatelia magazínu Mercedes Benz v čísle 3/2019.

» Estepona: Unikátne mestské apartmány priamo pri mori

Blízko Estepone vzniká tiež unikátny rezort s umelou lagúnou s rozlohou 1,4 hektára a s bielou piesočnou plážou, ktorý je koncipovaný ako rodinný rezort vhodný pre celé rodiny, a teda aj k ďalšiemu prenájmu. Ceny nehnuteľností začínajú už od 278 000 EUR, ročné výnosy z prenájmu sú približne 5 %. "Z nášho pohľadu sa jedná o ideálnu kombináciu rodinnej a investičnej nehnuteľnosti," hovorí Peter Forgács.

» Tropický raj v stredomorskej rezidencii

V oblasti tzv. Zlatého trojuholníka - Marbella, Estepona, Benahavís - sa aktuálne realizujú v prvej línii pri mori aj ďalšie projekty, vrátane tých naozaj luxusných v cene od 792 000 EUR.

» New Golden Mile: Moderné bývanie priamo pri pláži

V oblasti východne od Malagy sa ceny nehnuteľností rapídne znižujú. Rellox tu napríklad ponúka nový projekt vo výstavbe iba 50 metrov od piesočnatej pláže, kde ceny apartmánov začínajú už na 166 000 EUR.

» Torrox: Moderné apartmány len 50 metrov od pláže

A čo je tiež dôležité? Z Bratislavy alebo z Viedne v súčasnosti lietajú priame letecké linky do Barcelony, Valencie, Almeríe a do Malagy. Do väčšiny španielskych prímorských letovísk je tak možné sa dostať ľahko a rýchlo.

Zaujímate sa o kúpe nehnuteľnosti v Španielsku? Napíšte nám. Vyberieme pre vás vhodnú ponuku a zaistíme všetko potrebné.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: