Solden / Oetztal

Lyžiarske stredisko Sölden (Soelden / Solden), ktoré sa nachádza v Ötztalskom údolí, patrí medzi najkvalitnejšie lyžiarske oblasti v Rakúsku. Vďaka svojej nadmorskej výške garantuje dostatok snehu od decembra do mája. Všetky zjazdové trate, ktoré ležia nižšie ako 2.200 m sú umelo zasnežované. Je to jediná rakúska lyžiarska oblasť, ktorej súčasťou sú 3 vrcholy, ktoré ležia v nadmorskej výške nad 3.000 m. Tritisícovkám sa hovorí BIG 3 a sú to Schwarze Schneider (3.370 m), Tiefenbachkogl (3.309 m) a Gaislachkogl (3.058 m). Ak obídete všetky tieto vrcholy v jedinom dni, budete mať na nohách 50 km a celkom prekonáte prevýšenie 10.000 m. Vďaka "Zlatej brány" sa dostanete priamo zo Sölden až do oblasti dvoch ľadovcov. Tieto ľadovce sa volajú Tiefenbach a Rettenbach a sú prepojené lyžiarskym tunelom. Sölden je aj miestom, kde sa koncom októbra začína Svetový pohár na slalomovej trati na ľadovci Rettenbach. Medzi špeciality strediska patrí zjazdovka dlhá 12 km s prevýšením 1880 m.

Večer je vám k dispozícii celá hlavná trieda vinúca sa Soelden, na ktorej nájdete podniky všetkého druhu, od diskoték až po kvalitné reštaurácie, ako napríklad Oetztaler Stube v hoteli Central alebo v reštaurácii Pfandl.

Základný skipas je oddelený zvlášť pre Soelden a ďalšie strediská, ale je možné si zakúpiť aj ďalšie druhy skipasu až po ten pre celé údolie Oetztal zahŕňajúce Hochoetz, Kühtai, Niederthai, Gries a Soelden. Viac informácií nájdete na www.oetztal.comwww.soelden.com.

Ponuka realít v oblasti Soelden / Oetztal


Solden / Oetztal

Solden / Oetztal

Solden / Oetztal

Solden / Oetztal

Solden / Oetztal 

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: