Zermatt: to sú predovšetkým luxusné nehnuteľnosti pre náročných

Za symbol Švajčiarska býva často označovaná najobľúbenejšia európska hora Matterhorn a jej priľahlé okolie Walliských Álp. Vrchol meria 4478 metrov nad morom, môžete sa stretnúť aj s talianskym názvom Monte Cervino alebo francúzskym Mont Cervino či Le Cervino. Matterhorn sa nachádza na hranici Talianska a Švajčiarska, priamo nad švajčiarskym vysokohorským mestečkom Zermatt.

Ešte pred tým než si Zermatt predstavíme podrobnejšie je na mieste upozornenie, že nákup nehnuteľností vo Švajčiarsku je trochu atypický oproti väčšine ostatných európskych štátov. Z tohto dôvodu odporúčame kontaktovať najprv našu kanceláriu, kde vás so špecifikami nákupu švajčiarskych realít zoznámime a zároveň vám s výberom vhodnej nehnuteľnosti radi pomôžeme.

Zermatt je obľúbenou švajčiarskou destináciou. Okrem horolezcov, ktorí majú okrem Matterhornu možnosť pokoriť niektorú z ďalších neďalekých hôr, sem často mieria lyžiari. Miestny Ski Paradise Resort je naozaj európskou perlou. Pochváliť sa môže niekoľkými európskymi naj. Je to najvyžšie položený a zároveň najrozsiahlejší lyžiarsky areál v Európe. Ponúka tiež moderné a veľmi kvalitné technológie zasnežovania a luxusné služby. To ale stredisko radí v Európe k tým drahším.

Samotné mestečko Zermatt má päť a pol tisíc obyvateľov a nachádza sa v nadmorskej výške 1620 až 3889 metrov. Miestni obyvatelia sa už v minulosti dohodli na úplnom zákaze vjazdu automobilov do mesta. Vozidlo musíte nechať zhruba na pätnásť kilometrov vzdialenom záchytnom parkovisku v meste Täsch a potom do mesta prísť ozubnicovou železnicou Matterhorn Gotthard Bahn. Priamo v meste sa jazdí elektromobilmi, ktoré dodávajú tomuto alpskému mestečku zvláštnu atmosféru.

Zermattom sa tiahne trieda Bahnhofstrasse, kde nájdete najrôznejšie obchodíky. Od luxusných butikov po obchody so športovými potrebami. Trieda vás dovedie až k Múzeu Matterhorn, v meste sa nachádza aj horolezecké múzeum, kde na vlastné oči uvidíte okrem iného vybavenia prvých horolezcov.
.
Oblasť je vyhľadávaná aj pešími turistami, k dispozícii sú tu nádherné promenády aj značené turistické cesty, ktorých tu je celkom na štyristo kilometrov. Pozriete sa vďaka ním do ľadovcových regiónov či k alpským jazerám. Zubačkou alebo lanovkou sa z mesta dostanete hneď do troch panoramatických lyžiarskych oblastí: Gornergrat, Matterhorn glacier paradise a Rothorn paradise.

Možností ako stráviť čas priamo v meste je celý rad. Navyše neďaleko, medzi dvoma mestečkami Rand a Täsch, sa v doline v nadmorskej výške 1400 metrov nachádza golfové ihrisko Randa-Täsch Golfového klubu Matterhorn.

Jedným z dôvodov, prečo do Švajčiarska prichádza každoročne toľko turistov, je okrem iného skvelý servis poskytovaných služieb. Krajina alpských vrcholkov ponúka turistom celkom na 60 tisíc kilometrov turistických trás a 3300 kilometrov cyklotrás. V lete môžete využiť aj ponuku vodných športov, v zime si zalyžovať na švajčiarskych zjazdovkách.

Pre viac informácii o nákupe nehnuteľností v Alpách v ďalších krajinách navštívte www.rellox.sk alebo prejdite priamo na konkrétnu podstránku:

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: